Cocina Rivero Škola Vaření

Martin Polačko

"V jednoduchosti je krása."


Jméno Martin Polačko patří v tuzemské gastromii mezi pojmy. Známý kuchař slovenského původu má za sebou bohatou praxi, a to nejen u nás a u našich nejbližších sousedů, ale i v USA. Vařil pro takové celebrity, jako je hollywodský herec Edward Norton nebo zpěvačka Sheryl Crow. V současnosti se věnuje zejména poradenské činnosti v oblasti kulinářství, přitom ale stále vaří.

VÝPIS KUCHAŘŮNajdete mě v kurzech

Momentálně nejsou otevřené žádné kurzy.

Martin Polačko v restauraci Divinis

Dlouhá léta ale působil v kuchyni restaurace Divinis, kterou v současné době vlastní známý český šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. Polačko tam však vařil v době, kdy měl podnik italské majitele. A dodnes na to vzpomíná doslova jako na „nejhezčí gastromický zážitek“. Jak sám popisuje, setkal se tam s nejlepšími ingrediencemi italské kuchyně: od lanýžů, přes kvalitní rýži až po domácí těstoviny, sýry, oleje či ryby.

Vyhlášenou pražskou restauraci za jeho působení navštívila řada celebrit. A to i těch světových. „Můj nejlepší host, se kterým jsem si skvěle popovídal, byl Edward Norton. Tomu nejvíc chutnalo. Byla to velice vyklidněná osoba, skromný člověk,“ vzpomíná kuchař na jednoho z hvězdných zákazníků. Mezi jeho další slavné strávníky patří třeba zpěvačka Sheryl Crow a její tehdejší přítel, světoznámý cyklista Lance Armstrong nebo představitel Frodo Pytlíka z Pána prstenů Elijah Wood.